Foxit PDF Creator - tworzenie plików PDF z przeglądarek internetowych: Chrome, Internet Explorer i Firefox

Często pojawia się potrzeba zapisania danej strony internetowej, aby np. móc ją komuś pokazać lub wrócić do ciekawych, znalezionych treści. Zapisywanie linków czy dodawanie ich do zakładek nie jest najwygodniejszym wyjściem, w dodatku zawartość stron może się z czasem zmieniać. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wykorzystanie wtyczki Foxit, pozwalającej na zapis stron internetowych w postaci plików PDF. Obsługiwane przeglądarki to Chrome, Internet Explorer i Firefox.

Jeśli podczas uruchomienia kreatora instalacji FoxitPDF Creator nie zostanie wyłączony, program doda Foxit PDF Creator do paska narzędzi Google Chrome (wersja 36 lub nowsza), Mozilla Firefox (wersja 63.0 lub nowsza) i Internet Explorer (wersja 8 lub nowsza). Jeśli wtyczka będzie zablokowana, konieczne do jej użycia będzie zezwolenie na jej działanie w danej przeglądarce.
 

Instrukcja uruchamiania wtyczki Foxit PDF Creator

Foxit PDF Creator - 1

  
 
  1. Google Chrome
Należy otworzyć nową zakładkę i wpisać chrome://extensions, aby otworzyć stronę z rozszerzeniami. Po wyszukaniu na liście Foxit PDF Creator, należy kliknąć suwak zezwalający włączający dane rozszerzenie.

  Foxit PDF Creator - 2

 Jeśli na liście nie ma Foxit PDF Creator, należy włączyć tryb dewelopera, a następnie załaduj rozpakowane. Trzeba wyszukać folder instalacyjny Foxit PhantomPDF (domyślnie jest to C:\Program Files (x86)\Foxit Software\FoxitPhantomPDF\plugins\Creator\ChromeAddin) i załadować plik ChromeAddin.crx.

  Foxit PDF Creator - 3


Lub przeciągnąć plik ChromeAddin.crx na stronę Rozszerzenia i kliknąć Add extension.
 
  Foxit PDF Creator - 4
 
Od wersji 67, nie jest obsługiwane przeciąganie pliku ChromeAddin.crx na stronę Rozszerzenia w celu zainstalowania wtyczki. Dlatego dla wersji 67 lub nowszych, aby ponownie dodac wtyczkę Foxit PDF Creator należy wykonać następujące kroki:
a) Otworzyć przeglądarkę Chrome i wprowadzić następujący adres URL: https://chrome.google.com/webstore/detail/foxit-pdf-creator/cifnddnffldieaamihfkhkdgnbhfmaci
b) Kliknąć Dodaj do Chrome, a następnie Dodaj rozszerzenie.

o5

Foxit PDF Creator - 6


  1. Mozilla Firefox
Należy kliknąć symbol zębatki w prawym górnym rogu przeglądarki. Następnie wybrać Dodatki i motywy oznaczone ikoną puzzla. W zakładce Rozszerzenia znajduje się lista dostępnych rozszerzeń.


  Foxit PDF Creator - 7

    Jeśli Foxit PDF Creator nie jest dostępne na liście, należy wykonać następujące kroki w celu instalacji wtyczki:
  1. Otworzyć przeglądarkę Firefox
  2. Odszukać folder instalacyjny Foxit PhantomPDF (domyślnie jest to C:\Program Files (x86)\Foxit Software\Foxit PhantomPDF\plugins\Creator\FirefoxAddin” or “C:\Program Files\Foxit Software\Foxit PhantomPDF\plugins\Creator\FirefoxAddin), znaleźć plik xpi.
  3. Przeciągnąć odnaleziony plik do otwartego okna przeglądarki Firefox, powinno się wówczas okienko z zapytaniem o instalację rozszerzenia Foxit PDF Creator, Należy wybrać Zainstaluj.

  o8

Foxit PDF Creator - 9

(Zamiast przeciągania pliku można także przejść do Opcje > Dodatki i motywy > Rozszerzenia i z rozwijanego menu zębatki wybrać Zainstaluj dodatek z pliku… i odszukać plik FFExtnHTML2PDF.xpi.

Foxit PDF Creator - 10  1. Internet Explorer
Należy kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki, a następnie rozszerzenia, wyszukać na liście Foxit Phantom PDF Creator PDF i kliknąć Włącz.

 o11


  Powrót