Foxit PhantomPDF – najlepsza konwersja plików Excela na PDF

W przypadku konwersji plików Excela na dokumenty PDF jednym z najlepszych rozwiązań jest Foxit PhantomPDF.

Microsoft Excel jako najpopularniejszy na świecie program do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi oferuje wiele przydatnych opcji takich jak np. możliwość tworzenia atrakcyjnych wizualnie tabel i łatwych do interpretacji wykresów.

Jednak podczas przesyłania gotowych plików w formacie XLS istnieje ryzyko, że ze względu na rożne wykorzystywane programy do odczytu Excela, wysyłana treść nie wyświetli się poprawnie. Jest to szczególnie zauważalne gdy odbiorcy plików nie posiadają programu Excel, posiadają go ale w innej wersji lub korzystają z innego systemu operacyjnego.

Dobrym rozwiązaniem jest wówczas zamiana arkusza kalkulacyjnego na uniwersalny format PDF, który może być wygodnie przeglądany niezależnie od urządzenia.

Poniżej znajduje się kilka najważniejszych powodów dlaczego PhantomPDF uznawany jest za jeden z najlepszych konwerterów plików Excela na PDF:
 • Foxit PhantomPDF to uniwersalny konwerter i edytor plików Excel do PDF
 • Program jest jednym z najbardziej znanych edytorów PDF na rynku. Posiada miliony użytkowników w ponad dwustu krajach świata. Oprócz pełnej edycji plików PDF, umożliwia on konwersję plików Excel na format PDF i odwrotnie.
 • W odróżnieniu od większości innych programów PhantomPDF pozwala ustawić niestandardowe opcje konwersji plików, w tym decydować czy konwertowany ma być pojedynczy arkusz programu Excel czy cały skoroszyt. Nazwy arkuszy z Excela mogą zostać przekonwertowane na zakładki w generowanych plikach PDF. Można nawet wybrać opcję oznaczania uzyskanego pliku PDF, w celu ułatwienia dostępu osobom z wadami wzroku.
 • Konwersja jest niezwykle prosta, wystarczy przeciągnąć pliki do okna programu.

Pliki PDF można utworzyć z plików pakietu Microsoft Office także następująco:
  1. Otworzyć Foxit PhantomPDF, wybrać File, następnie Create i From File lub wybrać Convert, From Files i następnie From File.
  2. W oknie dialogowym Open należy wybrać na dysku lokalnym właściwy plik programu Excel lub kliknąć Open form ECM, aby wybrać plik z systemu ECM lub z chmury. Przycisk Open rozpoczyna konwersję.
  3. Po konwersji, gotowy plik PDF automatycznie otworzy się w programie Foxit PhantomPDF, przycisk Save pozwala na zapis utworzonego pliku.
  4. W wyskakującym oknie Save, należy wpisać nazwę pliku i określić jego lokalizację
   
Można także utworzyć plik PDF z właśnie skopiowanego arkusza kalkulacyjnego Excel do schowka:
  1. Należy wybrać File, następnie Create i From Clipboard lub wybrać Convert i From Clipboard.
  2. Teksty i obrazy ze schowka zostaną przekonwertowane na nowy plik PDF.