Najlepszych 5 alternatywnych opcji dla programu Photoshop

 
Adobe Photoshop jest zaawansowanym oprogramowaniem służącym do edycji zdjęć. Jest to bardzo popularne narzędzie, które niestety wiąże się z dość dużym obciążeniem finansowym.
W tym wpisie zostaną omówione najlepsze programy będące dobrą alternatywą dla Adobe Photoshop. Zostaną one również porównane z nowym narzędziem firmy Foxit - Foxit Studio Photo.
 
Programy:
  1. Foxit Studio Photo
  2. Corel Paintshop Pro
  3. Pixelmator Pro
  4. Affinity Photo
  5. GIMP
 
 
Foxit Studio Photo
 
platforma: Windows
cena: 0k. 225 zł
Foxit Studio Photo jest najnowszym oprogramowaniem stworzonym przez firmę Foxit, które służy do edycji zdjęć. W odróżnieniu od Adobe Photoshop jest to tańsze rozwiązanie. Ponadto dostępne jest ono w postaci licencji wieczystej.
Foxit Studio Photo posiada główne narzędzia, z których użytkownicy mogą również korzystać w programie Photoshop. Zawiera  narzędzia do klonowania stempli, magicznej różdżki, warstw, wysostrzania i wiele innych.
Foxit Studio Photo jest bardzo dobrą alternatywą dla zwykłych edytorów zdjęć. Oprogramowanie posiada intuicyjny interfejs, dzięki czemu początkujący użytkownicy nie sa przytłoczeni ilością rozwijanych okien lub ilością zaawansowanych ustawień.
 
Corel Paintshop Pro
 
platforma: Windows
cena: ok. 305 zł
Corel Paintshop Pro jest to potężne oprogramowanie służące do edycji zdjęć na profesjonalnym poziomie. Dlatego jego cena jest wyższa niż innych programów będących alternatywą dla Photoshopa.
Oprogramowanie umożliwia zarządzanie, organizowanie i edycję zdjęć, która jest jedną z funkcji interfejsu użytkownika.  
 
 
Pixelmator Pro
 
platforma: Mac
cena: ok. 155 zł
Pixelmator Pro jest to oprogramowanie przeznaczone do edycji zdjęć. Posiada intuicyjny i unikalny interfejs edytora zdjęć. Pixelmator Pro jest tanim oprogramowaniem do edycji zdjęć. Natomiast posiada znacznie mniej funkcji związanych np. z manipulowaniem zdjęciami. Ten program jest przydatny, w przypadku, kiedy użytkownik chce zmienić kolory lub ulepszyć zdjęcie. jednak brakuje w nim wielu popularnych funkcji.    
 
 
Affinity Photo
 
platforma: Windows, Mac
cena: ok. 190 zł
Affinity Photo jest kolejną alternatywą dla programu Adobe Photoshop. Dostęny jest jako licencja wieczysta. Posiada intuicyjny interfejs użytkownika, który jest prosty w nawigacji. Zaletą jest, że narzędzie dostęne jest zarówno dla systemu Windows, oraz Mac. Affinity Photo posiada podstawowe narzędzia, które są również w programie Photoshop. Zawiera również dodatkowe funkcje, takie jak: edycja obrazu 360 stopni lub upłynnienie cech.    
 
 
GIMP
 
platforma: Windows
cena: darmowy
GIMP jest jednym z najpopularniejszych darmowych rozwiązań służących do edycji zdjęć. Umożliwia edytowanie zdjęć. Jest to potężne narzędzie. Niestety program posiada trudny w nawigacji interfejs, co jest utrudnieniem dla początkujących użytowników. Aby w pełni korzystać ze wszystkich możliwości wymagany jest czas, aby zapoznać się z narzędziem.