Skróty klawiszowe PhantomPDF - duża oszczędność czasu


shortcuts1 

Dzisiaj skróty klawiszowe są bardzo potrzebne. Ułatwiają pracę i pozwalają na oszczędzenie czasu. Warto zapamiętać te, które dotyczą funkcji najczęściej używanych przez użytkownika. 

Tak jak w większości programów, PhantomPDF przyjmuje tradycyjne skróty, takie jak: Ctrl + S lub Ctrl + F. Oferuje również swoje własne. Oto przykłady:


Klawisze plików

shortcuts2 

Skrót umożliwiający na utworzenie zupełnie nowego pliku PDF z istniejącego.   Klawisze widoku

shortcuts3

shortcuts4 

 Powyższe dwa polecenia są bardzo przydatne podczas obracania obiektów i obrazów. Klawisze puls/minus określają kierunek obrotu. 

 shortcuts5 

Opcja pozwalająca na szybkie otwieranie i zamykanie panelu nawigacji w programie PhantomPDF. Dzięki użyciu jednego klawisza nawigacja jest szybsza i łatwiejsza do wyświetlenia.   Jednoklawiszowe akceleratory, które wykonują polecenia jeszcze szybciej 

 Aby uzyskać większą szybkość można wybrać niektóre polecenia i wykonywać polecenia przy użyciu jednego lub dwóch klawiszy zamiast skomplikowanej kombinacji. 

W tym celu należy włączyć opcję akceleratorów z jednym klawiszem, która znajduje się w:  Plik -> Preferencje -> Ogólne -> opcja do zaznaczenia: Użyj jednoklawiszowych akceleratorów. Dzięki temu użytkownik uzyska dostęp do narzędzi w grupie Narzędzia Podstawowe.   

 Przykłady wybranych klawiszy skrótów, które można używać wielokrotnie:

shortcuts6 

Jeśli użytkownik jest odpowiedzialny za redagowanie poufnych lub osobistych informacji z plików, powyższy skrót jest dobrym rozwiązaniem. Podany skrót Shift+Y pozbywa się tych danych. 

 shortcuts7 

Kolejnym przykładem kombinacji jest Shft + F. Pozwala on na szybkie poruszanie się po wszystkich komendach, które znajdują się w formularzu, w czasie korzystania z trybu autora. Opcja umożliwia szybkie i łatwe dodawanie lub usuwanie pól tekstowych, pól wyboru, przycisków opcji i innych elementów formularzy. 

Więcej informacji o skrótach można znaleźć w poradniku na stronie producenta od strony 330: Tutaj